Co je těhotenské plavání?

Cílem těhotenského plavání není zvyšování výkonnosti, ale udržení optimální kondice organismu nastávající maminky. Plavání je možné doporučit po celou dobu gravidity a přestat až krátce před porodem. Což znamená asi do 38 týdne gravidity. Voda přináší úlevu, pocit lehokosti a volnosti. Celkově zlepšuje odolnost a kondici, je příjemným i bezpečným způsobem cvičení. Také umožňuje provádění pohybů, které jsou na souši pro nastávající maminky nevhodné a kolikrát neproveditelné. Při plavání jsou rovnoměrně zatěžovány svaly celého těla, nejsou přetěžovány klouby, prohlubuje se dech a zlepšuje kardiovasculární systém. Ve vodě se dobře drží rovnováha a bazénové prostředí je navíc bez prachů, pylů, je zde také dostatečně vlhký vzduch. Určitě nesmíme zapomenout na to, že ve vodě se dá velmi dobře uvolnit a zrelaxovat celé tělo. Naučíme Vás základy dobře provedených plaveckých způsobů i jiných pro tělo pozitivních cviků.